Rise of Empires: Ottoman | Resmi Fragman | Netflix

Osmanlı Sultanı II. Mehmet, Bizans’ın başkenti Konstantinopolis için bir sefere çıkar ve yeni bir çağ başlatır. 6 bölümden oluşan belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman, 24 Ocak’ta sadece Netflix’te.

YORUMLAR

 1. Mel Of Winterfell

  Mel Of WinterfellGün önce

  My exciting Saturday night! Seriously....I highly recommend watching this. It's like watching a good movie in between history class. I loved history class so that's high praise. I would love to go to Istanbul. The history surrounding it is fascinating. Unfortunately I'm sure I never will but I can dream. I can't imagine living or visiting a place with so much history!

 2. Jimmy STAX

  Jimmy STAXGün önce

  Turks will pay .one day you Turks will be sent back to Wich you came .

 3. Brendan Sousa

  Brendan SousaGün önce

  Looks great but I wish it was in Turkish.

 4. Joi Akhom

  Joi AkhomGün önce

  I'm so glad , there is a series on the Ottoman Dynasty, I'm going to watch it,

 5. fai4343

  fai4343Gün önce

  Not Turkish, but Somali-American. Excited to see this show, love learning about the Ottoman era and I think Turkish history is very interesting! Has anyone seen it yet? Is it good?

 6. Ferhat Narman

  Ferhat NarmanGün önce

  Bana göre 2 tane bilgi yanlışı var 1.ci: Urban'ın türk kaynaklarında kızı olduğu yazıyor ama burda erkek 2.ci: fatih sultan Mehmet babasına mektup yazdığı gene türk tarihi kaynaklarında belirtiliyo ama burda Halil paşa çağırıyor Benim gibi dusunenler olacaktır başka hata var ise sizde yazın bilgilenelim (BU ARADA SADECE 2 BÖLÜM İZLEYEREK 2 HATA BULDUM BİLGİNİZE) :)

 7. Muhammad Usman Asad UJL DON

  Muhammad Usman Asad UJL DONGün önce

  WATCHED IT LAST KNIGHT

 8. mahmut mahmutoglu

  mahmut mahmutogluGün önce

  We just "pheew"ed as soon as we learned Netflix will not portray a black guy for Fatih Sultan Mehmed.

 9. M C

  M CGün önce

  Better show than the last two seasons of Game of thrones , not even lying, brilliantly put together show, hope theres more down the line. With other empires too.

 10. Grant W Reed

  Grant W ReedGün önce

  Beautiful show 👌

 11. Fatih Özdemir

  Fatih ÖzdemirGün önce

  Venedikten değilde Drakula'dan yardım isteselerdi daha iyi olmaz mıydı ? Dracula the vampire :)

 12. ALLAHU AKBAR MEANS GOD IS THE GREATEST

  ALLAHU AKBAR MEANS GOD IS THE GREATESTGün önce

  Ben Khalid Mohammed is an amazing Muslim profile on Facebook and this brother is inspiring millions of people to embrace Islam Alhamdulila

 13. NURİ GÜNGÖRSOY

  NURİ GÜNGÖRSOYGün önce

  yakarız bu gezegeni yakarız FSM Ayrıca Konstantin'in mezarı vefa bozacısının olduğu sokakta .

 14. Hatice Çiçek

  Hatice ÇiçekGün önce

  Tabiki!her zamanki gibi yine Fatihi beceriksiz,gaddar hırslarına yenik düşen bir padişah olarak göstermişler üç bölümü zor izledim.Bizim türkler böyle bir dizi yapıyorlarsa,yabancıların tarihimizi karalamalarına olayları çarpıtmalarına hiç kızmayın bence! Şu Celal midir nedir onunda olayları anlatışına ayrı bir ayar oldum.Böyle insanlar canım ülkem de olduğu müddetçe biz hiç bir zaman doğrulamayız! S.. boktan bir dizi izlemeyin prim vermeyin.

 15. HazL

  HazLGün önce

  MUI bodoh ternyata, Mereka meng Haramkan Netflix, padahal Ottoman di tayangin di Netflix, SUNGGUH BODOH

 16. Ben Dova

  Ben DovaGün önce

  OTTOMAN EMPIRE 🇹🇷❤️ great show!!

 17. Red Mask

  Red MaskGün önce

  Robb stark taking kingslanding

 18. Ahmet Aslan

  Ahmet AslanGün önce

  Dizinin adi jüstinyenin kahramanliklari olmaliydi o adamin cephede birebir şavaştiği tamamem bir hayal ürünü fatihin tek başına en önde gitmesi tam salakça dizi tamamen kahraman bizans hikayesi yenildik ama ezilmedik

 19. ANTONIO_FARC

  ANTONIO_FARCGün önce

  Γαμω τον Αλλαχ σας!

 20. Foodie Trekker

  Foodie TrekkerGün önce

  Just watched the the trailer I got goosebumps.

 21. Ensar Atasoy

  Ensar AtasoyGün önce

  Ben izledim çıkar çıkmaz 6 bölümden oluşuyor hepsi yabancı tarihçilerin anlatımından oluşma bir dizi yani anlıcaginiz komple yalan utanmasalar Bizans Kazandı dicekler Izlerlerken Herturlu küfürü ettim o derece Yalancı pcler

 22. asic miner

  asic minerGün önce

  Film olarak güzel. Ama Fatih ten çok Justinyanis diye bir adam var. O daha kahraman gösterilmiş. Fatih'in elindeki içki bardağı algısı oluşturulmuş . Fetihten sonraki Fatih in yerel halka hitabı yok. Akşemsettin yok. Gemiler sadece 4 gemiyi batırmak için mi karadan geçti.

 23. Halilson Trabzon

  Halilson TrabzonGün önce

  Les turc sont beaucoup magnanime.

 24. Christinaki Kounelaki

  Christinaki KounelakiGün önce

  So beautiful MAN. Sultan beautiful

 25. Ankara Cankaya

  Ankara CankayaGün önce

  HARIKAYDIIII BIR GECE DE BITIRDIMMMMM HERKESE TAVSIYE EDERIM BU ARALAR FAVORIM MESIH VE BU DIZI OLDU..ATIYE KADAR REKLAMI YAPILMADI AMA COK DAHA KALITELI BAGIRIYORRR KALITE DIYE HABERINIZ OLSUN

 26. Ömer Faruk ÜNAL

  Ömer Faruk ÜNALGün önce

  rezalet bir dizi... muhafazakar bir zihniyete sahip değilim, ona rağmen beğenmedim. Sebeplerine gelince romalıların varlık sebebinin avrupayı islamdan korumak gibi bir misyonu varmış gibi lanse etmişler. Halbuki doğu roma kendine has bir hristiyanlığa sahip devletti. Buradan bir leonidas -sparta hikayesi çıkarmışlar kendilerince. Hatta katolik cenevizli askerleri ortodoksların ''mezhepciliğine , para için devletlerini satmalarına ''rağmen sırf hristiyanlığı korumak için öldüklerini vurgulamışlar. Yani alt metinlerde diyorlar ki ortodokslara birlik olmalıyız... bakın birlik olamadık, tarih yön değiştirdi islam avrupaya sıçradı! Siz ne kadar doğu kilisesini kutsal saysanızda ,hristiyanlığın baki kalması için birlik olmalıyız mesajını bilinç altına veriyorlar. Halbuki osmanlı balkanlarda çoktan oturmuş bir devletti... islam avrupadaydı zaten. İslamın istanbul'la avrupaya taşınması gibi bir durum söz konusu değil. Ayrıca konstantin askerlerine yaptığı son konuşmada , islam musibetine karşı avrupayı koruyan biziz . Ölene kadar savaşcağız diyor... bu konuşmalar sırf alt right abdli, avrupalı nüfusun masturbasyon yapmasını sağlamaya yönelik replikler. Zaten tekbir getirmek , islam direk olarak günümüz batı dünyasında ışid , radikal islam olarak lanse edildiğinden. Bunu çok sinsice kullanıyorlar... türkler barbarik göçebe bir kavim devletciği gibi gösteriliyor. O dönemki türk ordusu çoktan gelişimini tamamlamıştı... bir de istanbul'un alınması hususunda mehmetin motivasyon kaynağını iyi anlatamıyorlar. Sanki zengin padişahın şımarık , kural tanımaz oğlunun güç gösterisi gibi vurgulamışlar. Yüzlerce yıl süren haçlı seferlerinin, hristiyan dünyanın sistematik saldırılarının yarattığı ruh haline değinilmiyor. İstanbul'un fethi etkiye tepkidir... bin yılın intikamıdır. Tarihi doğru okumak gerek. (NOT: diziyi çok güzel özetlemiş bir arkadaşın yorumu sonuna kadar katılıyorum)

 27. Arieldny

  ArieldnyGün önce

  Long live Constantinople!!!

 28. Halilson Trabzon

  Halilson TrabzonGün önce

  Fatih'in Şâhi Topları Fatih Sultan Mehmed çizimlerini bizzat kendisinin yaptığı devrin en büyük topunu evvelce Bizans hizmetinde bulunan Urbain isimli bir Macar yahut Ulah mühendisine, döktürmüştü. Bu topun Edirne'de dökülmesinde Mimar Muslihiddin Ağa , Saruca Paşa ve Urbain beraber çalışmışlardır. Urban n a fait que le coulage du canon le véritable maître de ce chai d'œuvre et qu il la dessinée et fatih sultan Mehmet Han. Ya n'a marre de corriger leurs putains de connerrie. Ils faut savoir une chose urban qui a coulée était un turc orthodoxe, Les Magyar pour beaucoup d entre eux sont türk,,,, Les Türk coumans kipcak, Les pecheneque vivait déjà dans les terres européennes bien avant les türk ottoman. Pour les türk ils faut savoir une chose véritable Un Türk orthodox, Un Türk calviniste, Un Türk juif Un Türk kaman Un Türk musulmans Ect...... C’est un Türk basta Nous sommes tous des turc du monde touran,,,, Tôt ou tard le monde nous appartiendra quoiqu'il en soit. Nous avons un but bien précis,,,, propagé la parole de dieu au monde entier avec justice honnêté et méritocratie. Allah cc et unique et sont armées sur terre s appelle türk.

 29. Justinian the Great

  Justinian the GreatGün önce

  *Delete dis* 😭😭

 30. Huss Huss

  Huss HussGün önce

  This is tooo sick

 31. Abdulrahman Ahmad

  Abdulrahman AhmadGün önce

  Good or bad ?

 32. mustafa kemal

  mustafa kemalGün önce

  3 tane gereksiz oturmuş anlatıyor muhteşem custinyen müthiş Roma imparatoru ama Fatih haberci kafası kesen çocuk padişah millet te dizi güzel olmuş diyor nereleriyle izliyorlarsa artık

 33. Bekir

  BekirGün önce

  Gidin Fetih 1453 izleyin

 34. mustafa kemal

  mustafa kemalGün önce

  Beğenmedim fetedenden çok savunanı yücelten yanlı taraflı bir dizi olmuş Fatih'in zekasıyla dalga geçilmiş sanki

 35. Halilson Trabzon

  Halilson TrabzonGün önce

  Le film et raconté avec beaucoup de connerrie,,, déjà pour commencer,,,, Aucun homme ne rentre dans le hamam des femme même pas une mouche mal. Ou est le mentor de Fatih Sultan Mehmet Han,,, Le spirituel Akşemseddin. Beaucoup de connerrie déjà dans la première épisode. Si vous croyez vraiment la véritable histoire de Fatih Sultan Mehmet Han commencer par divers archive de tous les état relatant les faits de l époque. Une chose à savoir les türk n écrive pas l histoire mais font l histoire. Fatih Sultan Mehmet Han à mis fin au moyen âge que l Europe. Le monde ne sera jamais plus la même,, Bizarrement personne parle de la véritable histoire, L Europe à toujours le cul terreux. Ils ont toujours du mal à accepter la supériorité türk déjà à l époque et aussi aujourd'hui qui est vraiment d actualité le retour des petits fils ottoman. L Europe ne comprend pas le mental türk,,,, Nous c est pas l Europe qui nous intéresse mais le monde. Kizil Elma la pompe rouge comme il dise n est pas un lieu précis,, Kizil Elma pour les türk c est le monde entier. Mais pour comprendre ça ils faut étudier l histoire des Türk neutrement avant d être musulman et après être musulman. La turcologie à lui tout seul est une véritable mine d or instructif pour toute l histoire de l humanité.

 36. Asil Ferman

  Asil FermanGün önce

  Bok gibi bi iş yapmışsınız tebrikler Yani tamam bizim taraftan olmasın da bu kadar da karşı tarafı tutar gibi olmaz ki yaa

 37. ybzskci

  ybzskciGün önce

  Ricky Martin in de içinde bulunduğu grup menudo ingilizce şarkılar söyleyerek meşhur oldu ama gruptakiler doğru ingilizce konuşmayı bile bilmiyordu. Acaba bu belgeseldeki Türk oyuncular da ezberden mi ingilizce konuşuyorlar

 38. bagus yudha

  bagus yudhaGün önce

  Where the woman wear veil ?

 39. Preston Pinchelette

  Preston PincheletteGün önce

  Pantolonumda kendimi kirlettim ve beğendim.

 40. Metehan Serdar

  Metehan SerdarGün önce

  Diziyi Osmanlı yı kötülemek için yapmışlar linki yayalım duymayan kalmasın trgos.info/video/lpmLyMqpfaSihZU.html

 41. ybzskci

  ybzskciGün önce

  Ufak tefek cinayetlerden yakaladıklarını almışlar maşallah

 42. ömer türkyılmaz

  ömer türkyılmazGün önce

  Köse (Akşemseddin) nerede? Unuttunuz mu??

 43. çekilin yoldan

  çekilin yoldanGün önce

  @ömer türkyılmaz aynen konulabilirdi

 44. ömer türkyılmaz

  ömer türkyılmazGün önce

  @çekilin yoldan iyide birsütü menkıbe var birini koysalar ya araya kötü mü olur

 45. çekilin yoldan

  çekilin yoldanGün önce

  her alameti ele alicaklar diye bir sey yok ki

 46. gş

  Gün önce

  diziye göre beceriksiz mehmet ve onun savaşamayan ordusu surları yıkamayınca kapıdan birbirlerini iterek girmeye çalışıyorlar. Sırp mara ( ortodoks) bir çuval inciri berbat eden islam ordusuna koşarak astro horoskop haritası yetiştiriyor... zavallılar bari bu şekilde kazansınlar diye didiniyor. Umutlarını yitiren mehmete sırp mara ( ortodoks) fırsat bu fırsat diye gaz veriyor. İstanbul bu şekilde fethediliyor... yani dolunay falan çıkmasa, sırp mara bunu görmese şuan kocaeli civarında kalan bir ülkeymişiz arkadaşlar... hristiyan dünyanın ezikliğini, alt right grupların gazını almak için yapılmış fake tarihi dizi. Bunu sevenler ya okuduğunu ,izlediğini anlamıyordur... ya soy açısından türklükle problemi vardır. Türkofobiktir... tıpkı celal şengör gibi.. o da arnavut kökenli olduğunu vurgular sık sık... ya da anladığı halde bunu kabul etmenin kendisini gerizekalı , çomar veya ayak takımı gibi göstereceğini düşünüyordur. Bu bizim tarihimiz falan değil arkadaşlar. Gerçekte o surlar yıkıldı...hiç kimse de kaçmadı. Halk dahil yarısı şehadet getirdi veya kripto kaldı. Fener rum patrikhanesi ta o çağlardan beri aktif...bunları dize getirdik anlayacağınız. Kuyruk acıları var.

 47. Metehan Serdar

  Metehan SerdarGün önce

  Dizi yorumu Osmanlı torunu izlemesin trgos.info/video/lpmLyMqpfaSihZU.html

 48. Metehan Serdar

  Metehan SerdarGün önce

  @çekilin yoldan trgos.info/video/lpmLyMqpfaSihZU.html

 49. Metehan Serdar

  Metehan SerdarGün önce

  trgos.info/video/lpmLyMqpfaSihZU.html

 50. çekilin yoldan

  çekilin yoldanGün önce

  neden izlemesinler

 51. Shahzada

  ShahzadaGün önce

  Loved every minute it. We need more on musim achievements

 52. G.A

  G.AGün önce

  Where are the authentic Asiatic looking turks?

 53. mahmut mahmutoglu

  mahmut mahmutogluGün önce

  By the time at least the elite were already having mostly caucasian/west asian features

 54. Emre Kucuk

  Emre KucukGün önce

  G.A Here its me :)

 55. Rusty x3

  Rusty x3Gün önce

  Thats a awesome mix of a war-show and a documentary! Nice 👍

 56. Odysseus

  OdysseusGün önce

  Two great leaders. Two historical empires that lasted centuries past. History will never be this epic or brutal again.

 57. OguzXtrime

  OguzXtrimeGün önce

  Fatih köy ağasımı yoksa padişah mı belli değil

 58. Yedisekizbeyza *

  Yedisekizbeyza *Gün önce

  Şaşırmamak lazım , tarafsız bir yapım saçma olurdu zaten. Asıl şaşırmamız gereken diziler bizim televizyonlarımızda dönüyor. Bir insan anlı şanlı koskoca 6 asırlık tarihini nasıl rezil kepaze eder , kendi dedesini nasıl aşağılar biz bunları bir anlayabilsek , kendi tarihimizle barışabilsek herşey çözülecek ama.. sakallı Celal ne güzel demiş : bizim ülkenin aydınları doğuya giden gemide batıya koşan tayfalardır, ah ki ne ah..

 59. Carl

  CarlGün önce

  sigh... isn't it time for another Crusade?

 60. mahmut mahmutoglu

  mahmut mahmutogluGün önce

  Still waiting for about 1000 years and we are getting REAL bored here. And you don't want Turks get bored, believe me.

 61. Emre Kucuk

  Emre KucukGün önce

  Carl Puahaha yeah you loser

 62. Odysseus

  OdysseusGün önce

  It's always time for another crusade. If the Catholics are up for it, then we will gladly join them.

 63. Halilson Trabzon

  Halilson TrabzonGün önce

  Turkish people is number in the world the best

 64. Bartłomiej Zakrzewski

  Bartłomiej ZakrzewskiGün önce

  Heil Ottomans, the great enemy of my Encestors, we fought against each other, regards and respect from LECHISTAN

 65. Prime Arch

  Prime ArchGün önce

  Finally the deputy of lehistan has arrived

 66. Pilot Wojtala

  Pilot WojtalaGün önce

  With all my respect from a Turk in Germany my friend.. Sobieski was a great leader..Lots of love to Lehistan

 67. dodo2208

  dodo2208Gün önce

  this will scratch my witcher and kingdome come derliverance itch

 68. Tarık Erkut

  Tarık ErkutGün önce

  trgos.info/video/0qyZx7qGZXuUgL4.html

 69. lorne malvo

  lorne malvoGün önce

  Epic

 70. Fox Bunny

  Fox BunnyGün önce

  Bekliyorum!

 71. zayimoglu memo

  zayimoglu memoGün önce

  Sabredip sonuna kadar izledim belgesel tadında güzel sayılabilir.ancak Sultan Mehmet'in hocası Akşemseddin den hiç konu edin memiş büyük eksik.Tarihci İlber Ortaylı ilede çalışılmamasi büyük eksiklik..

 72. çekilin yoldan

  çekilin yoldanGün önce

  cogunlukla batının gözünden anlatildigi icin onlarin alametleri daha fazla var

 73. Araştıran İnsan

  Araştıran İnsanGün önce

  Sen böyle aldığın şehri git İmamoğlu’na ver RABBİM bizi sınıyor

 74. A3546234 A7543243

  A3546234 A7543243Gün önce

  Ulan bu dizi varya turk turnosolu bu diziyi begenmeyen has türktür.

 75. çekilin yoldan

  çekilin yoldanGün önce

  ayrica dizi degil belgesel

 76. çekilin yoldan

  çekilin yoldanGün önce

  ne alakasi var

 77. U fuckin serious

  U fuckin seriousGün önce

  Çok cesuruz moruk Konstantin the Cowardın kellesini Fatih almadı savaşarak onuruyla öldü. Fetihi yapar yapmaz da kıyıma başladı bu türkler çok barbar men(!) Yapacağınız diziyi sikiyim hiçbir oyuncu bu böyle olmadı diyemedi mi aq hepsi Türk